Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.

                                                                           
SPORTOVNĚ-RELAXAČNÍ MASÁŽ

je příprava těla k podávání sportovních výkonů u amatérských i vrcholových sportovců. Je významná a regenerativní i po sportovním výkonu, ale zároveň její účinky předchází vzniku trvalého poškození organismu. Masáž je zaměřena na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Dokáže účinně pomoci k rychlé úlevě svalů a uvolnění kůže. Zároveň stimuluje lokální lymfatické dráhy, které odplavují odpadní látky a kyselinu mléčnou ze svalů. Masáž stimuluje prokrvení těla a tím přívod kyslíku a živin do tkání, pomáhá odstranit zplodiny látkové výměny, ovlivňuje svalové napětí a kloubní pohyblivost, kladně působí na nervový systém a na psychiku.

Masáž mají podstupovat zdravé osoby. Z důvodu vylučování odpadních látek a velké zátěži, kterou masírovaní podstupuji, je potřeba mít v pořádku srdce, lymfu, slezinu, ledviny a močový měchýř. Tato masáž pomáhá každému sportovci, ať ke zvýšení a stabilizaci výkonu, nebo k odstranění obtíží, které v souvislosti se sportovní zátěží objevily a patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby.Dále uvolňuje kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, v střebávání výronů a otoku a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest.

Masáž se může stát prostředkem, který nám může pomoci vzepřít se nemilosrdnému návalu práce a neshod ve svém okolí. Je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci. Doporučuje se při stavech po fyzickém vyčerpání nebo při svalové únavě. Při masáži se využívají různé masážní prostředky (emulze, vonné oleje apod.), které usnadní aplikaci jednotlivých masážních hmatů.

Účinky masáže

 • uvolňují se potní a mazové žlázy na povrchu pokožky
 • uvolnění napjatého svalstva
 • masáž pozitivně ovlivňuje nervový systém, krevní a lymfatické řečiště
 • urychluje vyplavování toxických látek z těla
 • napomáhají regeneraci svalstva a tkání
 • zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
 • podporují lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů
 • mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
 • zbavují pocitů ztuhlosti
 • ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě
 • stres, deprese, nervozita, strach
 • citové bloky

 

 

 

NABÍDKA MASÁŽÍ:

MASÁŽ ŠÍJE

Bolesti krční páteře patří k těm nejčastějším. Objevují se jako důsledek nadměrné fyzické zátěže, kancelářské práce, práce na PC, špatné polohy hlavy během spaní, nadměrné emoční zátěže. Při této masáži se ošetřuje zadní část krku, ramena a horní třetina zad. Provádíme ji nejčastěji v sedě, abychom dosáhli stavu úplného uvolnění krčních svalů a maximálního účinku.

MASÁŽ ZAD

Záda jsou nejzatíženější částí našeho těla, neboť drží tělo ve vzpřímené poloze. Potíže se objevují jako důsledek dlouhého stání nebo sezení, nedostatku pohybu a sportu, krátkého spánkového režimu, nedostatku odpočinku.

MASÁŽ HORNÍCH KONČETIN

Masáž končetin podporuje okysličování neokysličené krve, která je hodně vzdálená od srdce. Proto je vždy směr masáže i sled hmatů směrem k srdci. Začínáme od prstů a končíme masáží ramene. Masáž se provádí vleže na zádech a poté vsedě.

MASÁŽ NOHOU ZEZADU A HÝŽDÍ

Hýždě nemají intenzivní schopnost regeneračních a posilujících procesů a přitom jsou velmi zatížené běžným denním režimem. Hýždě jsou problematickou zónou zejména pro ty, kteří pracují vsedě. Masáž začíná ploskou chodidla a ukončuje se na hýždích. Provádí se na břiše vleže.

MASÁŽ NOHOU ZEPŘEDU

Masáž začíná u kotníků a pokračuje až ke kyčelním kloubům a provádí se vleže na zádech.

CENÍK:

45 MINUT    450,-

60 MINUT    560,-

90 MINUT    750,-

 

MASÁŽ SI PO DOMLUVĚ S MASÉRKOU SESTAVÍTE DLE PŘÁNÍ A MOMENTÁLNÍCH POTŘEB.

MŮŽETE LIBOVOLNĚ KOMBINOVAT SVALOVÉ PARTIE PODLE TOHO, KTERÉ JSOU V DANOU CHVÍLI NEJVÍCE UNAVENÉ ČI NAMOŽENÉ.

MASÁŽ SI OBJEDNÁVEJTE NA TELEFONNÍM ČÍSLE 241 414 317.