HATHA JÓGA

Hatha jóga je specifický systém jógy, jehož hlavními částmi jsou asány (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli).  Cílem je zapojit každý sval v těle, zklidnit mysl a vše dokonale prodýchat.

Je to ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (asán), práce s dechem a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a soustředíte se pouze sami na sebe.

Cvičením hatha jógy lze dosáhnout zlepšení kvality života v mnoha ohledech – budete se cítit odpočinutější, pružnější a budete lépe zvládat stres.

V Hatha józe velice pomalu přecházíte z pozice do pozice, v každé se zastavíte a celá lekce je velice pomalá a klidná. Nudu v tom však nehledejte. Trpělivost – to je to, co vám Hatha jóga přináší, když proniknete do jejích tajů. Trpělivost k sobě samému, ke svému výkonu, k pulsování myšlenek ve své mysli.