POWER JÓGA

Power jóga je dynamická jóga zaměřená na posílení středu těla a práci hlubokého stabilizačního systému. Posiluje hluboké břišní a zádové svalstvo. Protahuje zkrácené svaly, napomáhá k odstranění blokád a uvolňuje energii do celého těla. Napomáhá detoxikaci těla a zklidňuje mysl. Jestli si myslíte, že se při józe nemůžete zapotit, přijďte vyzkoušet power jógu!

 

Tento druh jógy dokáže až neskutečně zpevnit celé tělo. Výsledky se dostavují rychleji než u jógy klasické, což je dáno již zmiňovanou dynamičností a vyšší náročností. Stejně jako při ostatních typech jógy zapomenete na vnější svět a budete se moci soustředit pouze na vlastní tělo.

Za pár hodin Power jógy na sobě začněte pozorovat množství pozitivních změn. Naučíte se lépe a hlouběji dýchat. Získáte tělesnou rovnováhu. Srovnají se vám bolavá záda a začnete jinak přemýšlet o svém těle a možná i o sobě samých.

 

Power jóga nemá na rozdíl od jiných oblíbených pohybových aktivit žádné negativní účinky na lidské tělo. Byla vymyšlena v souladu s každou jeho částí. Jejím cvičením získáte ohebné, vitální tělo bez zatuhlých kloubů a zkrácených šlach. Už si nebudete muset brát výtah ani do bytu v nejvyšším patře.

 

Power jóga je vhodná pro každého. Je jedno zda je vám dvacet nebo šedesát, power jóga může vždy příznivě ovlivnit vaše fyzické i psychické zdraví. Největší prospěch však přinese osobám se sedavým zaměstnáním, které se již léta trápí s bolestmi zad a krční páteře.

 

CORE JÓGA

CORE je jádro, střed, podstata. Core je tedy střed těla, jakýsi základní stavební kámen, který je potřeba uvnitř těla pořádně upevnit, aby tvořil našemu tělu stabilní oporu.

Představme si, že tento kámen máte uvnitř břicha a má tvar válce. Stěny této krabice jsou hluboké svalové struktury, tedy svaly, které jsou uloženy až pod těmi povrchovými, proto jsou také nazývány hlubokým stabilizačním systémem. Tvoří jej – pánevní dno, sval příčný břišní, dýchací sval, multifidy – vzpřimovače páteře a na každé straně zadní snopce vnějších šikmých břišních svalů a právě tyto svaly představují CORE. Zajišťují správné držení těla, jejich správnou funkcí dokážeme redukovat či odstranit bolesti zad, krční páteře či velkých nosných kloubů jako jsou kyčle, kolena, pletenec ramenní, díky posílení pánevního dna lze zabránit inkontinenci či podpořit sexuální funkce, velkou roli hraje také při početí či po porodu.

Core jóga jsou dynamické, silové lekce zaměřené na uvědomění si a posílení středu těla a hlubokého stabilizačního systému. 

Lekce Core jógy jsou někdy dynamičtější a plynulejší ve stylu vinyásy, někdy silovější s delšími výdržemi v pozicích, někdy jemnější, pracující se základními vzorci pohybu, pánevním dnem a dechem. Nejčastěji ale můžete čekat od každého trochu.

Core jóga je vhodná pro každého – jak pro začátečníka, tak pro pokročilého sportovce kteréhokoliv sportu. 

 

FLOW JÓGA

Jóga FLOW je založena na plynulém přechodu mezi jednotlivými pozicemi (asánami) v souladu s dechem. Při cvičení Flow jógy je každý přechod a každá pozice doprovázena plynulým dýcháním. Každý pracuje se svým vlastním dechem, je jím unášen z jedné asány do druhé, nebo při spojování jednotlivých asán do plynulých sestav při cvičení.